yükleniyor

Alışverişi Tamamlamadan Sepeti Terk Etme Sebepleri

E-ticaret sitenizde tüketiciler alışverişleri tamamlamadan sepeti terk ediyor ve bu konuda ne yapacağınızı bilmiyor musunuz? “Alışverişi Tamamlamadan Sepeti Terk Etme Sebepleri” başlıklı bu blog yazımızda tüketicilerin alışverişlerini tamamlamalarını sağlamanız için bazı ipuçlarını paylaştık.

e-ticaret-sepeti-terk-etme

Araştırmalara göre ürünleri Sepete attıktan sonra, satın almadan siteyi terk eden tüketicilerin oranı %74. Satın alınmayan bu ürünlerin, 100 global markanın ortalamasına göre ürün türü özelinde dağılımı şu şekildedir:

Tüketiciler-Neden-Alışverişi-Tamamlamadan-Sepeti-Terk-Eder

Tüketiciler Neden Satın Almaktan Vazgeçiyor?

Tüketicilerin Sepeti Terk Etme Sebepleri sıralamasında en yaygın 6 neden aşağıdaki şekilde sıralanmaktadır.

Tüketiciler-Neden-Alışverişi-Tamamlamadan-Sepeti-Terk-Eder-2

Tüketicileri Satın Almaya Nasıl Teşvik Edebilirsiniz?

Ürün İncelemelerine Yer Verin

Tüketicilerin% 61’i ürün incelemelerinin bir satın alma kararı vermelerine yardımcı olduğunu söylüyor. Fear of Missing Out (FOMO) yani gelişmeleri kaçırma korkusu, potansiyel müşterilerinizi başkalarının satın aldığı ve kullandığı ürünleri satın almaya teşvik edecektir.

Toplam Maliyeti Sunun

Tüketiciler ödeme sayfasına ulaşmadan toplam tutarı gizli tutmak, kargo ücretini belirtmemek potansiyel müşterileriniz için oldukça sinir bozucu olabilir. Nihai fiyatı olabilecek en erken noktada göstererek tüketicilere kötü sürprizler yapmamanızı öneririz.

Canlı Destek Hizmeti

Tüketiciler satın alma kararı vermeden önce ürün hakkında daha fazla bilgi almak ister. Web sayfanıza kuracağınız canlı destek sistemiyle akıllarına takılan soruları doğru zamanda hızlıca cevaplayarak “Satın Al” butonuna basmalarını sağlayabilirsiniz.

Birden Fazla Ödeme Seçeneği Sunun

Kapıda ödeme, Havale, Kredi Kartı ve Taksit seçenekleri ziyaretçilerin satın alma kararlarını etkileyen bir noktadır.

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.